top of page

Obisk indijskega veleposlanika na Rudolfovem


Rudolfovo je obiskal veleposlanik Republike Indije v Sloveniji Nj. eksc. Amit Narang. Obisk je bil del njegovega delovnega obiska v Novem mestu, kjer ga je sprejel tudi župan Mestne občine Novo mesto Gregor Macedoni.

Namen obiska je bila krepitev medsebojnih stikov ter iskanje priložnosti za sodelovanje med Indijo in Novim mestom na gospodarskem, kulturnem ter izobraževalno-znanstvenem področju. Na Rudolfovem sta veleposlanika sprejela direktor prof. dr. Janez Povh in koordinator mednarodnega področja prof. dr. Borut Rončević. Predstavila sta mu delovanje inštituta, raziskovalna področja ter vlogo Rudolfovega pri povezovanju znanja, tehnologij in gospodarstva. Pogovor je bil namenjen možnostim prihodnjega sodelovanja na področju raziskav, razvoja, visokega šolstva in prenosa znanja v prakso.


Veleposlanik je ob obisku izrazil interes za povezovanje, zlasti na področju gospodarstva ter visokošolskega in raziskovalnega sodelovanja. Takšna srečanja so priložnost za vzpostavljanje novih stikov in za iskanje skupnih vsebin, ki lahko povežejo raziskovalno okolje, podjetja in izobraževalne ustanove.

Komentarji


bottom of page